Новини

Земля стала відображати менше світла: як це може вплинути на зміну клімату

Вчені вимірювали «земне сяйво», яке відбувається, коли темний бік Місяця вловлює відбите світло Землі і повертає його.

Фото: space.com

Земля відображає все менше і менше світла. Це може бути пов’язано з глобальним потеплінням. Такі результати нового дослідження, що опублікували в Geophysical Research Letters, пише CNN.

За допомогою телескопа, дослідники з Big Bear Solar Observatory проводили виміри щоночі протягом останніх 20 років. Вивчали сонячний цикл та рівень хмарності.

Вони зробили це шляхом вимірювання «земного сяйва», яке відбувається, коли темний бік Місяця вловлює відбите світло Землі і повертає його. Кількість земляного світла змінюється від ночі до ночі та залежить від сезону до пори року

«Зазвичай має бути видно тільки чверть місяця. Ви можете бачити весь місяць, тому що три чверті його освітлюються в цьому земному сяйві», — каже Філіп Гуд, автор дослідження.

Після вимірювання земного сяйва дослідники виявили, що воно поступово тьмяніє. Дослідники кажуть, що за останні 20 років коефіцієнт відбиття світла значно знизився, і це не залежить від змінної яскравості Сонця через його сонячні цикли.

Фактично, зараз Земля відбиває приблизно на пів ватта менше світла на квадратний метр, ніж це було 20 років тому. В цілому планета відбиває близько 30% сонячного світла.

Проблему визначили, коли помітили зменшення хмарності. Зазвичай сонячне світло відбивається від вершин хмар і повертається у космос. При зменшенні хмарності на поверхню Землі проникає більше сонячного світла. Зменшення хмарності відбувається через глобальне потепління.

Зазначають, що найбільше зниження хмарності відбулося над західними узбережжями Північної та Південної Америки, у тому самому регіоні, де температура поверхні моря зростала через зміну кліматичних умов.
Оскільки океан нагрівається і охолоджується в різних місцях, він безпосередньо впливає на шлях струменевого потоку. Це зміщення струменевого потоку може мати прямий вплив на погодні умови та довгостроковий клімат.

Коментарі