Новини

В «Дії» тепер доступний «жовтий» COVID-сертифікат: навіщо він потрібен

«Жовтий» сертифікат діятиме 120 днів, проте наразі він доступний лише на iOS.

Ілюстративне фото: liga.net

 

У додатку «Дія» з’явилися «жовті» COVID-сертифікати, які можна отримати вже після першої дози вакцини проти коронавірусу. Наразі вони доступні лише на iOS. Крім цього, відтепер у додатку можна завантажити документ у PDF-форматі та видрукувати. Про це повідомили у міністерстві цифрової трансформації.

Щоб отримати документ, у застосунку «Дія» потрібно перейти в розділ «Послуги». Для отримання сертифіката необхідний електронний цифровий підпис, який можна створити в додатку. Дані про вакцинацію беруть з електронного реєстру. 

«Жовтий» сертифікат діятиме 120 днів. При цьому нещодавно Кабінет міністрів збільшив термін дії COVID-сертифікатів для повністю  вакцинованих зі 180 до 365 днів. Паперовий ж сертифікат видається на пів року. Коли ж термін його дії закінчиться, потрібно буде прийти до свого сімейного лікаря. Він зможе видрукувати новий документ, оскільки вся інформація є в електронному вигляді.

«Жовті» сертифікати надають переваги у «жовтій» зоні карантину, але вони не діятимуть у «червоній». Нагадаємо, що 23 вересня в Україні запровадили «жовту» зону карантину.

Серед переваг сертифікату, зокрема, можливість працювати для закладів освіти — якщо не менш як 80% працівників матимуть «жовті» або «зелені» COVID-сертифікати. Також працювати можуть кінотеатри, театри, музеї та інші культурні заклади, спортзали та басейни.

Наразі у «Дії» можна згенерувати два сертифікати: міжнародний (для подорожей) та внутрішній. 

 

Коментарі