Новини

На Місяці встановлять український прапор

Синьо-жовтий стяг доставлять до супутника Землі в рамках космічної місії британської компанії Spacebit.

Фото NASA, unsplash.com

Відкрите акціонерне товариство «Меридіан» імені Корольова, яке входить до складу Укроборонпрому, долучилося до вітчизняної частини космічної місії на Місяць. Її реалізує британська компанія Spacebit у партнерстві з підприємствами з різних країн світу.

Старт заплановано на весну 2022 року. Цей політ є першою місією на супутник Землі за участю України.

Про це повідомляє сайт Укроборонпрому.

За словами директорки з розвитку «Меридіану» Ольги Руденко, у випробувальній лабораторії підприємства перевірятимуть обладнання, яке використають на Місяці, на кліматичні та механічні стреси. А завдяки «гарячій камері» з джерелами іонізуючого випромінювання потужністю до 13 ступеня ці прилади та устаткування випробують на радіаційну стійкість і радіаційне старіння.

«Також ми приступаємо до виготовлення надлегких і надміцних механічних конструкцій для обладнання місяцеходу, який вже за рік почне обстеження поверхні супутника Землі», – розповідає пані Ольга.

Насамперед на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо. Спочатку вантаж потрапить до великого кратера Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а згодом – до цікавої для науковців темної плями Oceanus Procellarum на поверхні небесного тіла.

Датчики, вироблені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім з поверхні. Всі отримані дані будуть доступні вітчизняним науковцям для розвитку космічних програм.

Символічною стане доставка прапора нашої держави, надрукованого на 3D-принтері з українського титану. Під час його виготовлення було використано спеціальну технологію «зеленого», безвідходного, виробництва.

Місія є частиною програми NASA CLPS (Commercial Lunar Payload Services) – комерційної програми обслуговування вантажів на місяці.

Коментарі