Новини

25 копійок для онкохворих дітей: українців закликали здати монети в банк

Монети можна здати у такі банки: Ощадбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, ОТП банк, МТБ банк та Індустріалбанк.

Ілюстрація Нацбанку

В Україні впродовж вересня (з 1 по 30 вересня) можна долучитися до акції «Монетки дітям» та перерахувати монети номіналом у 25 копійок, що вийшли з обігу, на лікування онкохворих дітей. Про це повідомляє Національний банк.

Благодійну акцію «Монетки дітям» підтримала низка українських банків на чолі з Нацбанком та за підтримки Міністерства освіти і науки та фонду «Таблеточки». Таку акцію організовують не вперше: благодійні фонди і раніше приймали старі купюри та монети, що вийшли з обігу, для того, аби спрямувати їх на лікування дітей.

«Під час акції «Монетки дітям» ми будемо збирати монети номіналом 25 копійок. Сьогодні українці тримають у себе півтора мільярда таких монет на загальну суму близько 400 млн гривень. Ними вже майже рік неможливо скористатися, бо вони виведені з обігу. Проте їх можна вільно обміняти в банках на монети тих номіналів або банкнот, що залишаються в обігу», — зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.

Перераховані гроші підуть на купівлю ліків для сотень хворих дітей, спеціальне харчування, паліативну допомогу, реабілітацію та лікування за кордоном.

Монети номіналом 25 копійок можна приносити у найближче відділення банків-партнерів акції: Ощадбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, ОТП банк, МТБ банк та Індустріалбанк — та дати згоду перерахувати ці кошти на рахунок фонду «Таблеточки».
До акції запрошують долучитися навіть школи — можна поставити у фоє пластикові пляшки для монеток. Зазначають, що у 5-літровій пляшці «вміщається» монет на 1700 гривень.

 

Коментарі