Новини

Українець переплив Ла-Манш, подолавши понад 50 кілометрів

Своє досягнення Віталій Ступак присвятив 30-річчю Незалежності України.

Віталій Ступак став один з кількох українців, яким коли-небудь вдалося підкорити Ла-Манш. Свою перемогу львів’янин присвятив 30-річчю Незалежності України.

Про це повідомляє сайт Львівської міської ради.

Спортсмен-аматор успішно подолав щонайменше 35 миль (56 км) відкритої води за 14,5 год: заплив відбувся 20-го серпня і тривав з 8:30 до 23:04 год за британським часом.

Заплив через Ла-Манш вважається одним із найскладніших завдань у світі. Для того, щоб його офіційно визнали, спортсменам дозволяється використовувати лише окуляри, шапку, затискач для носа та беруші. Спортсмени перепливають відрізок між Англією і Францією у найвужчій його ділянці, що становить близько 33 км, однак сильна течія може суттєво збільшити цю дистанцію, а відсутність гідрокостюму додатково ускладнює це завдання.

Віталію 44 роки, він спортсмен-аматор, тріатлоніст, фінішер Ironman, дворазовий підкорювач 27-кілометрового марафонського запливу на острові Орта в Італії, срібний чемпіон запливу в Каламаті, Греція (30 км), учасник першого в Україні пентамарафону (50 км) у 2020 році та фінішер Legendary swim (33 км) у 2020-му році. Батько трьох дітей, економіст-бухгалтер за освітою, Віталій вже близько 20-ти років працює спортивним масажистом.

Спортсмен йшов до цієї вершини понад 3 роки.

Коментарі