Новини

У Львові запрацював перший продовольчий банк їжі «Тарілка»: що це таке

В організації збиратимуть продукти у магазинах та кафе, в яких вже закінчується термін придатності, та роздаватимуть незабезпеченим людям.

Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

У Львові запрацював перший в Україні продовольчий банк «Тарілка», де люди можуть безкоштовно отримати продукти, якщо в них немає на це можливості.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Мета проєкту – повноцінне функціонування першого продовольчого банку їжі в Україні, який забезпечить щоденне харчування для малозабезпечених верств населення.  У«Тарілці»  збиратимуть продукти  у магазинах та кафе, термін придатності яких завершується. Таким чином планують зменшити рівень органічних відходів.

Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

«Проєкт «Тарілка» цікавий тим, що це ідея та реалізація людей з громади. Для нас ця соціальна складова дуже важлива, тому що десятки і сотні людей, які мають труднощі та, можливо, не мають грошей, щоб купити їжу, можуть прийти сюди та безоплатно її отримати, а ті, хто мають, можуть прийти, долучитись та допомогти», —  розповідає мер Львова Андрій Садовий.

Також Садовий зазначає, що приклад цього проєкту мають брати інші міста.

Керівник ГО «Тарілка» Іван Павліш каже, що шлях до реалізації проєкту, який поєднує екологічну та соціальну складову, тривав два роки.

«За статистичними даними, у сучасному світі 1/3 всіх продуктів викидається на смітник. Україна – серед лідерів у Європі за кількістю сміттєзвалищ, які наполовину складаються з органічних продуктів. За підрахунками, українці щороку викидають приблизно 7 тонн придатних до споживання продуктів вартістю понад 5,5 мільярдів гривень», — розповідає керівник органзізації.

Павліш додає, що «Тарілка» це — перший продовольчий банк в Україні, та до цього схожих проєктів не було.

«Сьогодні ж наша команда твердо заявляє про те, що такий інститут як продовольчий банк можливий та реальний», — каже Павліш.

Для того, щоб отримати продуктовий набір в «Тарілці» слід для початку зареєструватися. Для реєстрації потрібен паспорт, посвідчення пільгової категорії населення та номер телефону. Забрати продукти можна буде у визначений день та час, про який волонтер повідомить завчасно по телефону. Продуктів надають стільки, скільки поміщається у спеціальну торбинку «Тарілки». Продуктовий набір формує волонтер безпосередньо у банку. Відвідувачі отримують набори із тих продуктів, які цього дня надійдуть.

Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

У продовольчому банку є декілька правил:

— дотримання живої черги;

— повага один до одного та волонтерів «Тарілки»;

— вхід у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння заборонено;

— відвідування продовольчого банку без захисної маски заборонено;

На вході  обов’язкове безконтактне вимірювання температури. Також потрібно помити та продезінфікувати руки. Після цього відвідувач має показати волонтеру посвідчення пільгової категорії населення та може отримати продукти.

Коментарі