Інтерв'ю

«Лікуємо тих, від кого відмовилися інші». Як працює у Чернівцях клініка мікрохірургії ока «Медікус-Чернівці»

У клініці є сучасна апаратура, операційний блок, функціонує стаціонар та працює професійна команда, віддана своїй справі.


Медичний центр «Клініка мікрохірургії ока Медікус-Чернівці» у грудні 2020 року відсвяткував своє 10-річчя. Про роботу з пацієнтами, від яких відмовляються в інших закладах, за якими методиками тут лікують очі та які послуги надають загалом, розповіла в інтерв’ю директорка центру Анна Рибарчук.

Надають послуги дитячої та дорослої офтальмології

Центр «Клініка мікрохірургії ока Медікус-Чернівці» функціонує вже більше десяти років і надає фахову допомогу людям.

Засновник і «тато» клініки — офтальмохірург Андрій Швед. Він відкрив мережу у Тернополі та Чернівцях.

Набрав команду молодих спеціалістів з інтернатури, які стали фаховими лікарями, і частина з них працює тут уже 7-9 років.

У клініці надають послуги дитячої та дорослої офтальмології: це і консервативне лікування захворювання очей, апаратне та фізіотерапевтичне лікування міопії та слабкозорости, оперативні втручання через катаракту, глаукому, косину, пластика повік — словом, усі види офтальмологічних послуг.

Постійно влаштовують акції та знижки 

Директорка клініки зазначає, що точок доступу до їхнього центру є дуже багато. 

«Є три номери телефону, а ще різні соціальні платформи: фейсбук, інстаграм. Є також можливість зв’язатися зі спеціалістом через сайт і навіть стаціонарний телефон», — зазначила вона.

У клініці проводять різні акції на обстеження дітей. Діють знижки для пенсіонерів, а також для людей з інвалідністю I-II групи, інвалідів дитинства, медичних працівників, учасників АТО тощо.

«Якщо у пацієнта є фінансова проблема, то спільно з лікарями вирішуємо, як усе ж допомогти хворому. Незважаючи на різке подорожчання медикаментів, розхідних матеріалів, намагаємося утримувати ціну: у нас нижча цінова політика, ніж у Львові, Києві, Одесі», — каже Анна Рибарчук.

Пацієнти клініки — це не лише жителі Чернівецької области. Тут лікуються люди з Тернополя, Івано-Франківська, Закарпаття, на консультацію до Андрія Шведа приїжджають навіть із Києва.

Лікарі клініки співпрацюють із колегами з Києва, Одеси, Львова, і за потреби пацієнта перенаправляють у надійні руки.

Тут лікують із перших днів життя, а найстаршому прооперованому пацієнту було 94 роки.

«Є такі хворі, що “виношують” свою катаракту роками, і нарешті наважившись на операцію у 80 років, щасливо йдуть додому, розглядаючи все навколо, як малі діти. Це неймовірне задоволення, коли ти бачиш результат роботи і щасливий погляд пацієнта», — розповідає Анна Рибарчук.

Особливістю клініки «Медікус» є лікування пацієнтів, від яких відмовилися інші клініки.

«Це пацієнти із супутньою патологією, важкими захворюваннями, які впливають на організм і на око зокрема, хворі, що перенесли інсульт чи інфаркт. Такі люди не повинні бути відкинутими, вони теж мають бачити. В економічному плані такі пацієнти затратні для клініки, бо продовжується період перебування у медзакладі, збільшується кількість медикаментів, робота медичного персоналу, який доглядає. Але коли необхідна допомога й оперативне втручання, такі пацієнти є пріоритетними. Бо ми — їхня остання надія на зір», — каже директорка клініки.

“…хотів повернутися просто, аби відвідати персонал і сказати «дякую»”

У клініці «Медікус-Чернівці» акцентують на душевному ставленні до пацієнта.

«У нас є те, що приносить нам задоволення і гордість. Це коли пацієнти говорять, що в нас дуже сердечно, що за ними тут доглядають, допомагають. А маленькі пацієнти кажуть, що у нас класно. Вважаю, що медицина повинна бути такою, потрібно лікувати не тільки скальпелем, лазером, а й словом, увагою і дією», — зазначає Анна Рибарчук.

Методики лікування

Лікування у клініці починається з діагностики. 

«Є дуже багато методик, технік апаратного лікування корекції зору в дітей та дорослих. Особливо актуально в дітей перед навчальним роком, адже попереду багато читання, робота з гаджетами тощо», — розповідає Анна Рибарчук.

Також тут виконують усі види оперативного лікування: видалення катаракти методом факоемульсифікації зі встановленням м’якої інтраокулярної лінзи, встановлення спеціального клапана чи дренажа при глаукомі, операції з корекції косини, проводять пластику повік, різні новоутворення тощо. 

Крім того, постійним пацієнтам лікар надає допомогу за потреби цілодобово.

Кому і коли звертатися до клініки мікрохірургії ока

До лікаря-офтальмолога варто звернутися, коли є відчуття мінімального дискомфорту в оці, двоїння, випадіння поля зору, наявність «плям» чи «мушок», постійна сльозотеча, після потрапляння хімічних речовин, травм тощо.

«Хочу зауважити, що обстеження зору потрібно проходити щороку. У клініці “Медікус-Чернівці” у серпні стартує акція: обстеження дитячого зору всього за 100 гривень із консультаціями та рекомендаціями фахівців», — зазначила директорка клініки.

Вона зауважує, що зір у дітей варто перевіряти періодично, адже дитячу слабкозорість можна відкоригувати. У клініці були приклади, коли дитина після корекції знімала окуляри. Якщо своєчасно виявити проблему, це може вплинути на результат.

Треба бути уважними до себе і до своїх очей. Навіть проста вірусна інфекція може мати вплив на орган зору. 

«До клініки «Медікус-Чернівці» звернувся пацієнт після звичайної застуди. Два дні у нього була температура 38, на третій день відчув перед очима “мухи” і помутніння. Він звернувся до наших лікарів, йому провели комп’ютерну томографію ока. І виявили початок процесу відшарування сітківки. Вчасне консервативне лікування дало ефект. Ми відправили пацієнта на повторну діагностику до колег у Київ. Результат — сітківка прилягла», — розповідає Анна Рибарчук. 

Хто такий Андрій Швед, головний офтальмохірург?

Андрій Швед — кандидат медичних наук, головний лікар, засновник мережі клінік «Медікус». Він проходив стажування у США, перший у Тернополі проводив операції на катаракту. Андрій Швед відкрив клініку у своєму місті та заснував таку ж у Чернівцях. Сюди приїжджає що два тижні, надає консультації та оперує.

Наразі клініка «Медікус-Чернівці» працює в орендованому приміщенні.

«Можливо, ми не маємо пафосних інстраграмних видів, але працюємо над цим. Наразі акцентуємо на фаховості лікарів, якості обладнання на рівні кращих мікрохірургій міста і душевному ставленні до пацієнтів», — зазначила директорка клініки.

Анна Рибарчук каже, що за декілька років у Чернівцях буде максимально осучаснена, мегастильна, але все ж «своя» для пацієнта клініка «Медікус-Чернівці».

Рекламна публікація

 

Коментарі