Новини

На Миколаївщині скасували визнання російської мови регіональною

Досі чинними залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад та в окремих громадах Одеської і Закарпатської областей.

Фото mamabook.com.ua

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав нечинним та скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної. За інформацією Миколаївської обласної прокуратури, рішення ухвалили 8 липня.

Про це повідомив у фейсбуку Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Нарешті це антиконституційне рішення, яке мали переглянути депутати в шестимісячний термін з дня набуття чинності закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, тобто два роки тому, скасоване. На превеликий жаль, частина обранців на недавньому пленарному засіданні Миколаївської міської ради вкотре так і не знайшли сміливості його скасувати попри те, що питання неодноразово виносилося на голосування», — написав Кремінь.

Посадовець сподівається, що найближчим часом депутати затвердять міську програму розвитку української мови як державної, запрацюють безкоштовні курси з вивчення української мови, а також буде призначений профільний заступник міського голови з питань мовної політики.

Також Тарас Кремінь зауважив, що за інформацією, яка є у розпорядженні Секретаріату Уповноваженого, досі чинними залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад та в окремих громадах Одеської і Закарпатської областей.

«Питання скасування досі чинних антиконституційних рішень постійно перебуває у нас на контролі», — додав Уповноважений.

Раніше ми писали про те, що уряд схвалив концепцію програми розвитку української мови до 2030 року.

 

Коментарі