Новини

Турецький безпілотник з українським двигуном побив рекорд висоти

Розроблений компанією Bayraktar та оснащений двигуном українського виробництва БПЛА Akinci досягнув найбільшої висоти, яку коли-небудь досягали літаки турецького виробництва.

БПЛА Akinci досяг висоти 38 039 футів (11 594 метрів). Такої висоти в небі вперше досягнув літак національної розробки, повідомляє інформагентство DHA.

Під час цього польоту БПЛА Akinci Bayraktar пробув у повітрі 25 годин 46 хвилин, подолав у повітрі 7507 км.

Akinci здійснив перший рейс 6 грудня 2019 року. На сьогодні він налітав загалом 347 годин 28 хвилин у ході 870 випробувальних та навчальних польотів.

Як повідомляє Укрінформ, у середині березня БПЛА Akıncı турецької розробки, обладнаний двигуном українського виробництва, успішно пройшов чергове випробування – тестування на ідентифікацію системи БПЛА Akıncı. У квітні було успішно проведено перші пробні стрільби ракетами MAM-T, розробленими компанією Roketsan для БПЛА Akinci.

Перша демонстрація ударного безпілотного літального апарата нового покоління Akıncı – спільної розробки України і Туреччини – відбулася в рамках виставки авіаційної та аерокосмічної техніки Teknofest-2019 у Стамбулі. Пізніше компанія Baykar Defence зняла документальний фільм про безпілотник Akıncı – один із найуспішніших проєктів українсько-турецької співпраці в оборонній сфері.

Коментарі