Новини

Словаччина змінила умови в’їзду: що варто знати українцям

Відтепер мандрівники зобов’язані попередньо зареєструватися на спеціальному вебсайті.

Фото Simon English, unsplash.com

Мандрівники, які збираються в Словаччину з держави із «червоного» списку, зокрема з України, відтепер зобов’язані попередньо зареєструватися на спеціальному вебсайті.

Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби.

«Словацька сторона повідомила про зміни у порядку пропуску іноземців на свою територію. Відповідно до наданої інформації, особи, які в’їжджають на територію Словаччини з держави, яка входить до «червоного» списку (зокрема, з України), зобов’язані попередньо зареєструватися на вебсайті», – йдеться у повідомленні.

Мандрівникам радять зробити це до прибуття на територію Словаччини, оскільки у пунктах пропуску неможливо зареєструватися через слабке інтернет-покриття. А доступ до Wi-Fi на території словацьких пунктів пропуску немає.

Нововведення стосується також тих, хто в’їжджає на територію Словаччини потягом через пункт пропуску «Чоп (Страж) – Чієрна-над-Тісоу».

«Словацькі колеги також інформують, що з 19.00 години 5 липня у громадян ЄС при в’їзді на територію Словаччини перевірятимуть цифрові COVID-картки (через мобільний додаток). Такі картки видають громадянам ЄС як сертифікат про щеплення, проведення тесту (антиген, ПЛР) або подолання захворювання на COVID-19», – зазначили в ДПСУ.

Також у повідомленні мовиться, що українців, які не виконали умов в’їзду, зокрема реєстрацію на сайті, не пускатимуть у Словаччину. А повернення на територію України буде ускладнене через графік руху потягів.

Нагадаємо, що з 1 липня «Укрзалізниця» відновила міжнародне залізничне сполучення зі Словаччиною.

Коментарі