Новини

Україну відвідує голова ОБСЄ: говоритимуть про війну на сході та свободу судноплавства в Чорному морі

Це вже другий візит Анни Лінде до України.

 Фото АР

Протягом 13-15 червня чинна голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде відвідає Україну з робочим візитом. Її запросив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Це буде вже другий візит Анн Лінде до нашої держави з початку Шведського головування в ОБСЄ, що підтверджує пріоритетну увагу Швеції до питання припинення збройної агресії Російської Федерації проти України», — йдеться в повідомленні МЗС України.

Ключовими темами переговорів Дмитра Кулеби та Анн Лінде стануть безпекова ситуація на тимчасово окупованих територіях України, врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, свобода судноплавства в Азовському та Чорному морях.

Міністри приділять окрему увагу крокам задля розвитку політичного діалогу України та Швеції, збільшення обсягів торгівлі та інвестицій, зміцнення взаємодії в міжнародних організаціях, активізації співпраці в культурній та гуманітарній сферах.

Голова ОБСЄ відвідає разом з керівництвом МЗС України зону проведення Операції об’єднаних сил, де особисто ознайомиться із діяльністю СММ ОБСЄ в Україні та наслідками збройної агресії РФ, особливостями пересування морських суден у Чорному та Азовському морях.

Коментарі