Новини

В Україні створюють Центр протидії дезінформації

Він боротиметься з загрозам нацбезпеці та національним інтересам в інформаційній сфері.

Фото Aaron Burden, unsplash.com

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 187/2021 «Питання Центру протидії дезінформації» та затвердив Положення про ЦПД.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

ЦПД забезпечує протидію загрозам нацбезпеці та національним інтересам в інформаційній сфері. Тобто виявляє та протидіє дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям. Також центр має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою.

Центр повинен проводити аналіз та моніторинг подій і явищ в інформаційному просторі. А також моніторити стан інформаційної безпеки та присутності України у світовому інформаційному просторі.

До того ж ЦПД виявлятиме поточні й прогнозовані загрози інформаційній безпеці України, їх формування. А також прогнозуватиме наслідки для національних інтересів.

Згідно з документом, у Центрі працюватимуть максимум 52 особи. А Кабінет Міністрів повинен у двотижневий термін визначити умови оплати праці співробітників Центру.

Відповідно до Положення, Центр підпорядкований Раді національної безпеки і оборони України. А загальне спрямування та координацію його діяльности здійснює секретар РНБО.

Керівника центру призначає та звільняє з посади Президент України за поданням секретаря РНБО.

Центр забезпечуватиме РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами щодо інформаційної безпеки України.

Крім того, Центр братиме участь у розробці та реалізації Стратегії інформаційної безпеки.

ЦПД може отримувати від органів виконавчої влади, правоохоронних і розвідувальних органів, прокуратури, органів місцевого самоврядування й організацій статистичні дані, інформацію, довідкові матеріали тощо.

Коментарі