Новини

Google Play зобов’яже розробників вказувати, яку інформацію збирають їх додатки

Така ініціатива Google спрямована на дослідження того, як збирають дані користувачів.

Фото
Benjamin Dada, unsplash

Розробники, які публікують свої додатки у магазині Google Play, будуть зобов’язані надавати дані про те, яку інформацію збирають їх додатки.

Як повідомляє The Verge, нові правила почнуть діяти у 2022 році. Крім того розробники будуть зобов’язані вказати, яку конфіденційність забезпечують користувачам.

Ці нововведення аналогічні тим, які компанія Apple реалізувала у власному магазині App Store. Компанія зобов’язала розробників публікувати інформацію про зібрані дані.

Нова політика Google буде поширюватися не тільки на продукти сторонніх розробників, але і на фірмові програми компанії. Така ініціатива Google спрямована на дослідження того, як збирають дані користувачів.

Це нововведення допоможе зрозуміти, які дані збирають і обробляють додатки, як ці дані захищають, що впливає на конфіденційність та безпеку.

Після початку дії нової політики Google, в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даних має доступ продукт.

У розробників буде можливість розповісти користувачам для чого конкретному додатку потрібен доступ до тих або інших даних. Та як їх обробка впливає на загальну функціональність.

Наприклад, додатки будуть надавати інформацію про те, чи шифруються дані, чи мають до них доступ треті особи і чи можуть користувачі вимагати видалення цієї інформації з бази розробника.

Google має намір надати розробникам достатньо часу для внесення відповідних змін. Тож до запровадження нових правил є ще кілька місяців.

Згідно з наявними даними, розробники зможуть додавати інформацію про конфіденційність додатків з четвертого кварталу цього року, а користувачам ці дані почнуть демонструватися з першого кварталу наступного року.

Коментарі