Новини

Занижені тарифи та велика заборгованість: керівник Чернівцітеплоенерго про ситуацію на підприємстві

Підприємство переглядає розрахунки тарифу на теплопостачання.

Фото Julian Hochgesang, unsplash.com

Цьогорічний опалювальний сезон «Чернівцітеплокомуненерго» вважає незадовільним. Адже на підприємстві збільшилася заборгованість перед постачальником газу.

Про це повідомив під час брифінгу керівник МКП «Чернівцітеплокомуненерго» Ігор Ніколенко.

Також, за його словами, зросли борги перед підприємством споживачів.

Він зазначив, що у них проводять розрахунок тарифу на теплопостачання, оскільки він занижений та економічно необґрунтований.

«На підприємстві збільшилася заборгованість перед НАК «Нафтогаз» на 109 мільйонів гривень. А заборгованість споживачів зросла на 53 млн гривень», — зазначив Ігор Ніколенко.

Крім того, тариф на теплопостачання у Чернівцях не відповідає фактичній вартості енергоносіїв.

«Сьогодні тариф підприємства один із найнижчих в Україні. У ньому вартість приробного газу закладена на рівні 4,65 гривні за кубометр. А фактично в опалювальний сезон були ціни на газ 8-9 гривень. Нині для постачальних організацій пропонують ціну палива, аби закупити газ заздалегідь від 10 до 14 грн куб. м. Підприємству треба закупити газ наперед. Тому працюємо над тим, аби тариф був економічно обґрунтований», — зазначив він.

Також керівник підприємства сказав, що будуть вживати максимальні заходи, аби боржники повернули борги теплокомуненерго.

«Щодо 304 справ стягують заборгованість через державну виконавчу службу на суму 3 млн 897 тисяч гривень. Є заборгованість і споживачів, які не сплачують упродовж декількох років. Підприємство буде застосовувати максимальні заходи, аби забезпечити дисципліну за надані послуги», — зазначив він.

До опалювального сезону на підприємстві планують реконструювати частину котелень — їх автоматизують. 

Це стосується 286 ІТП (індивідуальних теплових пунктів) на 89 будинків. Загалом на підприємстві планують перевести на ІТП весь житловий фонд. Це дозволить автоматизувати роботу котелень та диспетчеризацію підприємства.

Коментарі