Новини

«Ініціатива трьох морів» виявила бажання допомогти Україні

На пресконференції обговорювали зокрема питання російської агресії.

Україна може отримувати допомогу в рамках «Ініціативи трьох морів». Про це під час спільної пресконференції у Варшаві з президентом Польщі Анджеєм Дудою заявила президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

Вона наголосила, що Польща та Естонія повинні демонструвати солідарність і підтримувати своїх партнерів на сході, зокрема Україну.

«Крім того, ми можемо використовувати наші можливості, щоб допомогти Україні ставати ближче до економікам наших країн і до нашого розуміння майбутнього Європи», — зазначила Кальюлайд.

За словами президентки, Україна, яка хоч і не є членом ЄС, може отримувати допомогу з різних фондів..

У свою чергу Дуда зазначив, що президент Володимир Зеленський повідомив напередодні президентам Польщі, Литви, Латвії та Естонії у Варшаві, що російські війська, що знаходяться раніше на кордонах України, повертаються до місць постійної дислокації:

«Це була демонстрація сили російської армії, і НАТО, на моє переконання, має зробити з цього висновки», — додав Дуда.

Він додав, що це питання буде обговорюватися як через кілька днів на саміті «Бухарестської дев’ятки» в Бухаресті, так і під час саміту НАТО в Брюсселі в червні.

Ініціатива трьох морів (ІТМ), також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів (БАЧМ), або просто Тримор’я — міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об’єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. 

Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, що стосуються країн-членів. Перший саміт відбувся в Дубровнику в 2016, на нього була запрошена Україна, однак не відповіла на запрошення, тим самим не стала однією з країн-засновниць. Цим самим втратила можливість приєднатись пізніше, бо держави-учасниці першого саміту вирішили, що учасниками зможуть бути тільки члени Європейської Унії.

Коментарі