Новини

У Туреччині запустили два нові україномовних аудіогіди

Це вже четвертий та п’ятий україномовні аудіогіди на території Туреччини.

Фото Anna, unsplash.com

Під час робочого візиту до Туреччини перша леді України Олена Зеленська запустила два нові україномовні аудіогіди у Туреччині. Зокрема у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі. 

За повідомленням пресслужби президента України, церемонія запуску відбулася за участю першої леді Туреччини Еміне Ердоган.

«Це вже четвертий та п’ятий україномовні аудіогіди на території Туреччини з тринадцяти запущених у межах ініціативи. Ми продовжуємо поширювати українську мову у світі», – зазначила Олена Зеленська.

За її словами, цього року в Туреччині планують відкрити україномовні аудіогіди в музеї Святого Миколая (м. Демре), в Археологічному музеї (м. Анталія) та в музеї Мевляни (м. Конья).

Також у повідомленні йдеться, що цього року планується запуск аудіогідів у Лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.

Довідка. 

Середньовічна Галатська вежа – одна з найяскравіших історико-архітектурних пам’яток міста і символ Стамбула. Розташована у європейській частині міста на високому пагорбі району Галата. Галатська вежа включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Музей анатолійських цивілізацій – головний історико-археологічний музей Туреччини. У ньому зібрано близько 195 000 артефактів анатолійської історії. Завдяки своїм унікальним колекціям музей перебуває у топі рейтингу найкращих музеїв світу.

 

Коментарі