Новини

Кожна третя жінка у світі зазнавала насильства, — ВООЗ

Насильства з боку близького партнера зазнавала щонайменше одна з чотирьох жінок 15-24 років, які перебували у стосунках.

Фото Charl Folscher, unsplash.com

Третина жінок у світі зазнавала фізичного або сексуального насильства з боку чоловіків, зокрема своїх партнерів.

Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

У ВООЗ зазначили, що впродовж життя кожна третя жінка у світі зазнає фізичного або сексуального насильства – з боку як близького партнера, так і чужих чоловіків. Причому ця цифра залишається незмінною впродовж останнього десятиліття.

Водночас насильства з боку близького партнера зазнавала щонайменше одна з чотирьох жінок 15-24 років, які перебували у стосунках.

«Насильство проти жінок посилює пандемія COVID-19. Але на відміну від коронавірусу, його не можна зупинити вакциною. Ми можемо боротися з цим лише стійкими зусиллями – урядів, громад та окремих людей», — зазначив директор ВООЗ Тедрос Гебреісус.

Вам буде цікаво: Мін’юст запустило в Україні анонімний онлайн-щоденник для жертв домашнього насильства

У ВООЗ попереджають, що пандемія COVID-19 ще більше посилила тенденцію насильства над жінками.

«Дуже тривожно, що це всепроникне насильство чоловіків проти жінок не лише зберігається незмінним. Жертвами насильства стають, зокрема, молоді жінки 15–24 років, які також можуть бути молодими матерями. І така була ситуація до наказів про перебування вдома під час пандемії. Ми знаємо, що пандемія COVID-19 спричинила «тіньову пандемію» збільшення кількости зареєстрованих випадків насильства проти жінок та дівчат», — сказала виконавча директорка ООН із прав жінок Фумзіле Мламбо-Нгкука.

Вона зазначила, що кожен уряд повинен вживати рішучих активних заходів для вирішення цього питання та залучати до цього жінок.

Зауважимо, що дослідження проводила ВООЗ від імені спеціальної робочої групи ООН. На основі даних із 2000 по 2018 рік звіт оновлює попередні оцінки, опубліковані 2013 року.

Стамбульська конвенція – Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, яка була відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі, Туреччині. Стамбульська конвенція є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Україна одна з перших підписала Конвенцію ще 2011 року, але досі не ратифікувала. Наразі це зробили понад 30 країн.

Нагадаємо, що Рада посилила захист дітей від сексуального насильства.

Коментарі