Новини

«Душа», «Корона» та інші: оголосили переможців премії «Золотий глобус-2021»

Найбільше нагород отримав серіал «Корона» — у номінації «Найкраща телевізійна драма» та ще у трьох категоріях.

У США оголосили переможців 78-ї кінопремії «Золотий глобус». Цьогоріч церемонія через пандемію відбувалася у Лос-Анджелесі та Нью-Йорку, а номінанти отримували свої нагороди через відеозв’язок.

Про це йдеться на сайті премії.

Найбільше нагород отримав серіал «Корона» — у номінації «Найкраща телевізійна драма» та ще у трьох категоріях.

Комедійний серіал «Крик Шітс» та мінісеріал «Ферзевий гамбіт» отримали по дві нагороди.

Фільми «Земля кочівників» та «Борат-2» перемогли у найвищих номінаціях: «Найкращий драматичний фільм» та «Найкращий комедійний фільм» відповідно.

Найкращим фільмом іноземною мовою стала стрічка «Мінарі» американського режисера корейського походження. У цій категорії також був данський фільм «Ще по одній».

Найкращою акторкою у драматичному фільмі стала Андра Дей за роль у фільмі «Сполучені Штати проти Біллі Голідей».

Найкращим актором у драматичному фільмі посмертно став Чедвік Боузман за роль у «Чорне дно Ма Рейні». Це була остання робота Боузмана.

Розамунд Пайк стала «Найкращою акторкою мюзиклу/комедії» за фільм «Аферистка», а найкращим комедійним актором — Саша Барон Коен («Борат-2»).

Нагороду за найкращу жіночу роль другого плану отримала Джуді Фостер за роль у фільмі «Мавританець», а Деніел Калуя за фільм «Юда та чорний месія» отримав аналогічну нагороду серед чоловіків.

Цьогоріч вперше в шорт-лист претендентів на звання найкращого режисера повнометражного фільму потрапили більше як одна жінка. Перемогу в цій номінації теж отримала режисерка — Хлоя Чжао (фільм «Земля кочівників»). Вона стала другою жінкою, яка коли-небудь перемагала у цій категорії, та першою азіаткою, яка перемогла у номінації.

Найкращим анімаційним фільмом став мультфільм «Душа».

Водночас найкращою акторкою мінісеріалу стала Аня-Тейлор Джой за роль Бет Гармон у «Ферзевому гамбіті». Нагороду за найкращу чоловічу роль у мінісеріалі отримав Марк Руффало («Я знаю, що це правда»).

Акторка Емма Коррін отримала «Золотий глобус» у номінації «Найкраща акторка у драматичному серіалі» — вона зіграла принцесу Діану в четвертому сезоні «Корони».

Її партнер по серіалу Джош О’Коннор отримав аналогічну нагороду серед чоловіків — у «Короні» він зіграв принца Чарльза.

«Золотий глобус» — американська кінопремія, що присуджує Голлівудська асоціація іноземної преси з 1944 року за кіно- і телефільми. Вручення «Золотого глобуса» розпочинає сезон різних нагород кіно- і телеіндустрії, який зазвичай завершується церемонією нагороди «Оскара» (цьогоріч відбудеться 25 квітня).

Коментарі