Новини

В Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу

Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca в І–II кварталах 2021 року.

Фото
Steven Cornfield, unsplash.com

В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.

Про це повідомляє МОЗ України у фейсбуку.

«Вчора, 22 лютого 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування», — йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначили, що вакцину розробили Оксфордський університет разом із британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я. Дозвіл на її використання дали також Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

Вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виробляють на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка сьогодні прибуває до України, офіційно зареєстрована.

Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти робочих днів.

Наша держава отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca в І–II кварталі 2021 року. Крім того, вакцину закуплять за державні кошти безпосередньо у виробників.

Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19. Вони розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія — Швеція) та NovaVax (США), і їх виробляють на потужностях Serum Institute (Індія).

21 лютого 2021 року Міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тисяч вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.

Нагадаємо, за останню добу на Буковині зафіксували ще 468 випадків COVID-19.

Коментарі