Афіша, Новини

«Чорні вівці» у Чернівцях видали книжку для дітей, із якою приходять сни

Видання з’явиться друком наприкінці лютого. Книжка інтерактивна — вона залучає читача до гри і фантазування, а також показує, що вві сні все можливо.

Фото надані артвидавництвом «Чорні вівці»

Казка про сон «Диводрім і Піжамна Пані» української письменниці, авторки книжки «Хаппі та її суперсила» Іри Бови, з’явиться друком наприкінці лютого в дитячому артвидавництві «Чорні вівці». Видання створене спеціально для маленьких читачів від чотирьох років і має на меті зробити процес засинання дитини цікавішим, повідомили у видавництві.

У книжці йдеться про маленьку дівчинку Ясю, батьки якої поїхали у справах. Дитина не хоче лягати спати, бо дуже за ними сумує. Щоб онука заснула, дідусь пригадує легенду зі свого дитинства про чарівника Диводріма, який уміє літати, бути невидимим і навіть здійснювати потаємні бажання. Але познайомитися з ним можна тільки вві сні. Яке бажання загадає Яся? Куди помандрують вони з Диводрімом? І як дізнатися, чи все це насправді?

Як розповіла у коментарі «Шпальті» комунікаційна менеджерка дитячого артвидавництва «Чорні вівці» Лілія Шутяк, «Диводрім і Піжамна Пані» — це не просто ще одна казка для дітей про сон. Завдяки незвичному персонажеві авторці вдалося показати, скільки всього цікавого і пізнавального може статися з дитиною уві сні. Книжка інтерактивна — вона залучає читача до гри і фантазування, а також показує, що уві сні все можливо. Навіть літати й пізнавати навколишній світ. Особливо в компанії милого чарівника, який уміє здійснювати різні бажання.

Ідея написати книжку виникла в авторки тоді, коли її старший син ніяк не хотів засинати.

«Я лежала поряд, розповідала історії і раптом подумала про своє дитинство. Згадала, як колись теж не хотіла спати, а згодом, пішовши до школи, навпаки, хотіла спати більше. Згадала, як ховала під подушку книжку, щоб на ранок вивчити вірш, як загадувала перед сном бажання і обдумувала важливі питання, відповіді на які отримувала уві сні (і досі отримую). А що, як є хтось, хто допомагає нам уві сні знаходити відповіді, вчити й відчувати нове?» – каже письменниця Іра Бова.

Фото надані артвидавництвом «Чорні вівці»

Таким персонажем для авторки став Диводрім.

«Це ім’я прийшло до мене дуже швидко. Коли писала історію, іноді навіть озиралася, бо було відчуття присутности цього чаклуна поряд. Інколи навіть до мурашок. Історія вийшла дуже затишною, сповненою цікавости й чарівности! Багато деталей з мого дитинства. Хата, верба, город… І для мене дуже важливо, що ті місця, яких уже давно немає, отримають нове життя в уяві мільйонів дітей і батьків, допомагаючи маленьким оченятам заснути», – зазначає Іра Бова.

Книжку проілюстрували Неллі Родіонова та Дмитро Воронов. Цікаво, що персонажі казки існують насправді у вигляді ляльок і створені Неллі вручну.

До 28 лютого на сайті видавництва діє передпродаж на книжку «Диводрім і Піжамна Пані».

Відеоролик видання можна побачити тут. 

 

Коментарі