Новини

В Україні взялися за захист вітчизняного виробника

Міністр розвитку економіки розповів, як українська влада почала підтримувати вітчизняного виробника.

Фото Alexander Tsang, unsplash.com

На сьогодні державні установи та підприємства мають можливість під час здійснення закупівель встановити такі критерії, як: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів, екологічні  характеристики. Однак наразі ці критерії є рекомендаційними і не завжди їх використовують замовники.

Про це повідомив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час прямого етеру програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Працюємо над тим, щоб нецінові критерії, які дозволяють отримувати українським виробникам перевагу, стали обов’язковими. При цьому не варто забувати про те, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і отримала багато преференцій. Тому наша позиція повинна бути відповідальною і збалансованою. Але крок до компромісу є», — зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він також наголосив, що в умовах пандемії підтримка національного виробника, так званий протекціонізм, у світі ще більше активізувалася. В таких умовах Україна також вживатиме ефективних та адекватних заходів із метою захисту власного національного товаровиробника.

«Якщо взяти країни «Великої двадцятки», то кількість розслідувань з антидемпінгу на захист свого виробника зросла практично вдвічі.  Тобто ми бачимо тенденцію, що країни починають активніше захищатися. Тому ми також рухаємося в цьому напрямку — кількість розслідувань, які ми зараз ведемо, також значно зросла», — прокоментував Міністр.

Наразі Україна застосовує 28 заходів торговельного захисту (зокрема 25 антидемпінгових та 3 спеціальні заходи) щодо імпорту товарів  потенційною вартістю понад 16,7 млрд грн.

Коментарі