Процес виробництва матеріалу дозволяє зменшити кількість харчових відходів на звалищах.
Оригінальний матеріал Fastcompany
Arcos Dorados – найбільша незалежна франшиза McDonald’s у світі, яка діє на території всієї Латинської Америки та у країнах Карибського басейну. Компанія почала використовувати пластикові таці, виготовлені здебільшого з харчових відходів та іншого сміття. Матеріал під назвою UBQ — унікальний, оскільки створений у результаті переробки цілої низки складових.
«У процесі виготовлення UBQ використовують несортовані побутові відходи, які зазвичай опиняються на сміттєвих звалищах – шкірки від бананів, курячі кістки та інші залишки їжі; картон і папір; підгузки та суміш різних сортів пластику – все, окрім скла та металу, які ми забираємо та відправляємо на переробку», — розповідає Альберт Буер, виконавчий директор UBQ Materials, ізраїльської компанії, яка виробляє цей матеріал.
Процес виробництва матеріалу дозволяє зменшити кількість харчових відходів на звалищах, а також рівень парникових газів, які виділяються, коли ці відходи гниють. UBQ сприяє зменшенню викидів, а також допомагає недосконалій системі утилізації відходів, яку наразі використовує людство.
«Навіть у тих країнах, де інфраструктура переробки сміття є досить розвинутою, понад 80% відходів вважають непридатними для вторинної переробки через неефективне сортування, забруднення харчових продуктів, вологість тощо», — каже співрозробник UBQ та генеральний директор компанії Джек Бігіо.
Щодо франшизи McDonald’s, то використання таць із нового матеріалу є однією з ланок реалізації процесу зі зменшення використання одноразового посуду та первинного пластику.
«Ми розпочали програму, спрямовану на зменшення кількости пластику, який ми використовуємо, 2018 року. Тоді ми ліквідували 600 тонн пластику. У 2019 – 700. Перевага програми полягає у тому, що цей пластик ніколи не повернеться у наші ресторани. Програма діятиме постійно, тому її позитивний вплив зростатиме у геометричній прогресії», — розповідає Габріель Сербер, директор із питань сталого розвитку та впливу на населення в ArcosDorados.
Наразі у ресторанах у Бразилії вже використовують 7000 таць. Тисячі — на стадії виготовлення. Компанія планує розширити їхнє використання по всій мережі своїх ресторанів. Таці багаторазового використання з часом зношуються, але їх можна переробити завдяки потужностям традиційної інфраструктури переробки відходів.
Матеріал UBQ можна використовувати для виготовлення інших видів виробів – від підлоги до меблів.
«Уявіть, що цілі ресторані McDonald’s будуть зроблені з UBQ, а краще — цілі будівлі», — каже Дуер.