Новини

В Україні закінчується локдаун. Які обмеження діятимуть із 25 січня

Локдаун закінчується опівночі 25 січня. Адаптивний карантин буде діяти до 28 лютого, однак уряд планує продовжити його термін до 31 березня 2021.

Фото Elena Mozhvilo, unsplash.com

Кабінет Міністрів вирішив, що після закінчення локдауну опівночі 25 січня Україна повернеться до обмежень «помаранчевої» зони. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Адаптивний карантин буде діяти до 28 лютого, однак уряд планує продовжити його термін до 31 березня 2021.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що вони планують перехід до стратегії зміни протиепідемічних заходів, залежно від рівня захворюваности в регіонах.

Правила карантину з 25 січня
З понеділка під забороною будуть масові заходи з кількістю учасників понад 20 осіб, при цьому обов’язкове соціальне дистанціювання.

Кінотеатри та театри зможуть працювати за заповнюваности залів не більше 50% місць для сидіння.

З 25 січня перестане діяти заборона на роботу ТРЦ, непродовольчих магазинів та ринків, закладів побутового обслуговування.

Обслуговування відвідувачів у кафе, ресторанах та інших закладах громадського харчування буде дозволено з 07:00 до 23:00 із забороною проведення розрахункових операцій після 22:00. В інші години можливо тільки здійснення замовлень навинос.

Крім того, в закладах громадського харчування будуть діяти правила дистанціювання: розсадження гостей ‒ не більше чотирьох повнолітніх за столом, дистанція між столами ‒ від 2 метрів.

Залишається під забороною діяльність розважальних закладів: дискотек, нічних клубів, закладів харчування з організацією дозвілля.

З 26 січня відкриють спортзали, фітнес-центри, басейни, але з обмеженням відвідувачів — не більше 1 людини на 20 кв.м.

Громадський транспорт продовжить працювати з наявними обмеженнями кількости пасажирів за кількістю місць для сидіння.

Діяльність об’єктів, які надають послуги з розміщення, буде заборонена, за винятком готелів.

Під забороною залишається проведення планових шпиталізацій, крім паліативної допомоги, лікування онкологічних хворих, допомоги вагітним і невідкладної допомоги.

Так само буде заборонено залишати місця самоізоляції, обсервації, перебувати в громадських місцях без маски та документів, що засвідчують особу.

Заклади освіти після локдауну
Міністерство освіти рекомендувало з 25 січня повернутися до змішаної або очної форми навчання в університетах, технікумах, закладах середньої спеціальної та професійної освіти.

Дитячі садки продовжать працювати в звичайному режимі і після локдауну.

У МОН повідомили, що у зв’язку із закінченням дії додаткових обмежень 25 січня свої двері знову відкриють школи, заклади позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що учні випускних класів після завершення локдауну повернуться до змішаної форми навчання.

Раніше він казав, що вважає можливим повернення молодших класів до очного навчання після завершення дії карантинних обмежень.

 

Коментарі