Новини

Що робити, коли тебе не обслуговують українською? Інструкція омбудсмена 

Із 16 січня вся сфера обслуговування в Україні повинна спілкуватися з клієнтами та відвідувачами лише державною мовою. 

Щоб уповноважений із захисту державної мови розглянув скаргу на відмову обслуговувати його українською, потрібно обов’язково зафіксувати інцидент в аудіо-, відео- чи письмовому форматі.

Про це мовиться у порадах на офіційному сайті мовного омбудсмена Тараса Кременя.

У пораднику під назвою «Як діяти у разі порушення вашого права на обслуговування українською» дали наступні рекомендації:

Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.

У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на «гарячу лінію» установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.

У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта).

Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку [email protected] або заповнити відповідну форму на сайті уповноваженого www.mova-ombudsman.gov.ua.

У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб’єкт/працівник суб’єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.

Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається. 

Нагадаємо, відсьогодні вся сфера обслуговування в Україні повинна спілкуватися з клієнтами та відвідувачами лише державною мовою. 

Українською повинні подавати інформацію у цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках та меню.

Коментарі