Новини

Українські вина подорожчають: чому 

За даними Міністерства економіки, українські виробники втратили 40% ринку ігристих вин, через що була загроза закриттю виноробних заводів.

Уряд підняв ціну на вино українських виробників. Тепер за пляшку 0,7–0,75 літра доведеться заплатити в середньому не 89, а 109 гривень.

Крім того, запобігатимуть маніпуляціям із цінами, коли напої на основі вина видають за повноцінне вино.

Це зробили, щоб підтримати та захистити українських виробників.

«На ринку відбувається маніпуляція назвами продукції й цінами, коли імпортований напій на основі вина продається за ціною, як ігристе вино. Через це українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, уведені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина», – пояснили в уряді.

До речі, за даними Міністерства економіки, українські виробники втратили 40% ринку ігристих вин, через що була загроза закриттю виноробних заводів.

«Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. У результаті виграють всі: українські винороби стануть конкурентоспроможними й відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їхню сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований продукт», – сказав міністр економіки Ігор Петрашко.

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн. Найбільшим зовнішнім ринком для українських виноробів став Казахстан, куди поставили винної продукції на $1,3 млн. Окрім того, одним із найбільших ринків залишається Німеччина (поставки на суму $1 млн).

Нагадаємо, натомість Вино з Європейського Союзу в Україні стане доступнішим. У нашій державі скасували мито на імпорт цього алкогольного напою.

Своєю чергою, імпорт вина до нашої держави минулого року становив $146,7 млн.

 

Коментарі