Новини

Словник сучасної української мови вибрав слово 2020 року

Усі обрані слова минулого року справили визначальний вплив на життя людей, а отже і на мову.

Фото Марьяна Блан

Словник сучасної української мови і сленгу «Мислова» вибрав слова року. Так, головним цього року стало слово «коронавірус». Адже ще рік тому назва цього вірусу була відома лише медичним фахівцям.

Усі обрані слова минулого року справили визначальний вплив на життя людей, а отже і на мову.

Про це повідомляє словник сучасної української мови «Мислово».

Відтак, більшість найважливіших слів року все таки пов’язані з пандемією.

Головні слова 2020 року

Пандемія – це результат швидкого та неконтрольованого поширення коронавірусу, який викликав паніку у світі та призвів до запровадження карантину чи локдауну.

Значною проблемою стала й інфодемія — швидке та неконтрольоване поширення неперевіреної інформації. Йдеться про поширення фейків.

Карантин – цього року він став засобом стримування пандемії. Це слово італійського походження увійшло в українську мову ще декілька століть тому і вживається значно частіше, ніж локдаун.

Самоізоляція – ще одне важливе слово зі словника часів коронавірусу. Сюди ж відноситься і соціальне дистанціювання.

Вакцина – протягом усього року не вщухав інтерес до щеплення від коронавірусу. У 2020 році розробили одразу декілька вакцин, і вже зараз у деяких країнах розпочали програми масової вакцинації.

Дистанційка теж стала словом року. Саме пандемія надала новий імпульс діджиталізації (вона стала словом року-2019), змушуючи людей та бізнеси переходити на дистанційну роботу чи навчання.

Білорусь – у зв’язку з несподіваним протестами у цій країні, а також жорстокістю правлячого режиму, вона теж стала словом року.

Перемир’я – після минулорічного розведення президент Володимир Зеленський продовжує реалізовувати своє бачення вирішення конфлікту на Донбасі, що викликає неоднозначні оцінки в українському суспільстві. Тож, цього року найчастіше вживали це слово.

Криза – рік пандемії був багатим на різноманітні кризи: від урядової кризи у січні, через глобальну коронакризу, до конституційної кризи восени (на додачу до гуманітарної кризи на окупованому Росією Донбасі й водної кризи в анексованому Криму).

Коментарі