Новини

Чиновників зобов’язали складати іспит з української мови

Проте, таке нововведення стосуватиметься не всіх посадовців та політиків.

Фото glavcom.ua

Стаття закону про функціонування державної мови, яка набирає чинності в січні, передбачає складання іспиту з української мови. Про це розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Перш за все, нововведення стосуватиметься претендентів на держслужбу — мерів, міністрів, чиновників, голів адміністрацій, держпідприємств, прокуратур.

«Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов’язаною з державною владою. Що стосується іншої категорії – це і ті громадяни, які набувають громадянства. Це громадяни інших країн, які склавши державний іспит мають право отримати громадянство нашої держави», — сказав Тарас Кремінь.

Водночас мовний омбудсмен зазначив, що деякі категорії не складатимуть іспит цього року.

«Звичайно, будуть і ті категорії, які не будуть здавати, принаймні в 2021 році. А можливо, будуть ще якісь зміни в законі. Це стосується в першу чергу депутатів (така вже норма закону – нічого не поробиш) і правоохоронні структури. Я вважаю, що кожен чиновник не повинен лякатися своїх знань, і якщо він складе або не складе іспит, повинен сказати про це. Це буде сприйматися набагато краще, ніж раніше, коли «склав» іспит, а два слова зв’язати не може», — сказав він.

Як відомо, у січні 2021 року набирає чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Ця стаття зобов’язує всіх постачальників послуг в Україні, незалежно від форми власності, обслуговувати споживачів виключно українською мовою (крім альтернативного прохання клієнта).

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» парламент ухвалив 25 квітня 2019 року.

16 липня 2019-го закон набув чинності.

Відтоді українською мовою мали бути перекладені назви всіх аеропортів, станцій, зупинок, технічна документація, документообіг та звітність юросіб.

Коментарі