Новини

У Чернівцях відбувся Форум «Простір досягнень 2020». Фото

Волонтери та активісти Буковини розповіли про свою діяльність у трьох напрямках: боротьба з коронавірусом, інклюзивне суспільство та підтримка дітей та молоді.

16 грудня у Чернівцях відбувся Форум «Простір досягнень 2020». На заході активісти Чернівецької области презентували свої успішні проєкти щодо боротьби з коронавірусом, побудови інклюзивного суспільства та підтримки дітей та молоді.

Організувала захід громадська організація «Чернівецьке об’єднання “Захист”». 

Голова цього об’єднання Богдан Бойко сказав, що цей захід спрямований на те, аби показати, що у Чернівецькій області є успішні діячі. Саме тут вони можуть висловитися.

«Нашою основною метою є надихнути людей, які сумніваються в своїх силах, не вірять в силу громадянського суспільства. Сьогодні люди зможуть побачити справжніх героїв. Людей, які своєю працею та відданістю змогли багато чого досягти у громадському секторі Чернівецької области. Ми хочемо, аби всі знали, що суспільство в Чернівцях — це сила», — сказав Богдан Бойко.

Першою презентувала свій проєкт Яна Двірничук, яка є однією з ініціаторок волонтерської групи «Coronavirus Chernivtsi». Волонтери шукали засоби індивідуального захисту, налагоджували зв’язки з медичними закладами, збирали гроші та передавали їх лікарням.

Вона розповіла про виникнення ідеї такого проєкту, реакцію влади та реалізацію задуму.

«Нас демотивувала байдужість влади, небажання співпрацювати з громадськістю. Лікарям потрібні були маски, вони просили про це, водночас влада говорила про те, що все під контролем і всі захищені».

Яна Двірничук додала, що волонтери допомогли 27 закладам Буковини.

«Наша ініціативна група “Coronavirus Chernivtsi” — це небайдужі чернівчани, активісти, жіночий та чоловічий бізнес-клуби, клуб підприємців Буковини. Ми хотіли, аби кожен халат, кожен захисний костюм та маска потрапили за призначенням. Бо були випадки, коли передавали, але лікарі все одно цей захист не отримували. Таким чином ми допомогли 27 закладам нашої области. Кожен з нас не зобов’язаний допомагати. Проте без допомоги іншим жити важко. Спільними зусиллями можна робити великі справи», — сказала вона.

Про підтримку медиків під час пандемії розповіла також голова ГО «Гідність Буковини», ініціаторка акції «Підтримай медиків — Stop Коронавірус» Наталія Фрунзе. У рамках цієї ініціативи волонтери пошили для медиків більше 2500 захисних костюмів, комплектів, халатів тощо. До того ж, за допомогою меценатів вони зібрали більше 130 тисяч гривень.

«На початку пандемії я зрозуміла, що є велика проблема. Медики не отримують засоби індивідуального захисту не тому, що їх не можуть отримати. А тому, що їх немає взагалі. Маски почали вивозити в Китай, у нас продавали по 30 гривень, а захисних костюмів узагалі не було. Тому довелося брати все в свої руки. Наша ініціатива називалася «Підтримай медиків — Stop Коронавірус». Я побачила, що у лікарнях не було захисту. А у мене дуже багато знайомих швачок, які займалися весільними сукнями. Я зателефонувала до них, ми зустрілися і почали роботу», — сказала Наталія Фрунзе.

Вона додає, що їхні захисні комплекти складалися з одноразових комбінезонів, захисних халатів, шоломів, бахіл. Їх шили більше 30 волонтерок.

Згодом виступила й заступниця голови громадської організації «Чернівецьке об’єднання “Захист”» Марія Нікітіна. Її тема — побудова інклюзивного суспільства. Зокрема, пані Марія розповіла про проєкт для матерів, зокрема для тих, які виховують дітей з інвалідністю:

«Ще до COVID-19 у мене виникла ідея зробити проєкт “Щаслива мама — щаслива дитина”. Ми долучили до проєкту психологиню Вікторію Сандуляк, яка провела зустріч з мамами дітей з інвалідністю. Там були не лише мами, які виховують таких діток — то була змішана група. Це було надихаюче і цікаво, тому вирішили продовжити цю справу. І вона триває досі. Цей проєкт дав можливість мамам відкрити нові емоції у собі та дати їм волю».

Спікерами заходу також виступили ініціатор «Волонтерського антивірусного штабу» Володимир Дорош; голова БФ «Майбутнє України», засновниця Центру «Місто добра», ініціаторка акції «Голодний карантин» Марта Левченко; співзасновниця та проєктна менеджерка ГО «Центр молоді Чернівців», ініціаторка адвокаційної кампанії «Молодіжна програма 2021-2025» Анастасія Головченко та інші.

Фото Володимира Гуцула

Коментарі