Новини

Нардепи повернули відповідальність за неправдиві декларації: раніше її скасував Конституційний суд

Якщо різниця між реальними доходами та задекларованими буде надто велика, це каратимуть штрафом, громадським роботами або ж обмеженням волі.

 

Джерело Giphi

Верховна Рада України повернула відповідальність за недостовірне декларування посадовців, яку раніше скасував Конституційний суд.

Законопроєкт підтримали 289 нардепів.

Так, якщо різниця між реальними доходами та задекларованими буде відрізнятися від 1,3 до 9 мільйонів гривень, що становить від 500 до 4000 прожиткових мінімумів, це каратимуть штрафом. Він налічує від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 до 51 тисячі гривень).

Також каратимуть громадськими роботами від 150 до 240 годин із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

А за навмисне внесення недостовірних відомостей на понад 9 мільйонів гривень каратимуть:

– штрафом від 51 до 85 тисяч грн;

– громадськими роботами від 150 до 240 годин;

– обмеженням волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади.

За умисне неподання декларації каратимуть штрафом від 2,5 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції сказали, що закон створює «санаторні умови» для депутатів, які подали недостовірну інформацію. Все тому, що законопроєкт не передбачає ув’язнення, а лише обмежує волю. Так, у разі доведення вини посадовець перебуватиме у виправному центрі, де він зможе вільно користуватися телефоном, інтернетом та залишати центр за дозволом його керівництва. А через 6 місяців можуть розглянути можливість щодо взяття реєстрації порушника. Тоді йому більше не потрібно буде перебувати в центрі — зобов’яжуть лише час від часу приходити туди.

 

Коментарі