Новини

Найбільше засмічують Україну пластиком Coca-Cola, Roshen та Pepsi

Активісти зазначають, що не можна повністю перекладати відповідальність за забруднення та перероблення пластику на споживача, бо великі компанії самі створюють пакування, яке неможливо або економічно невигідно переробляти.

Ілюстрації Break Free from Plastic

Цьогоріч найбільшими забрудниками в Україні стали Coca-Cola Company, PepsiCo та Roshen. Ідеться про кількість пластикових відходів, які продукує компанія.

Про це повідомили у доповіді міжнародного руху Break Free from Plastic. Він збирає дані про забруднення пластиковими упаковками від товарів різних брендів у 55 країнах світу.

Там зазначили, що несправедливо перекладати відповідальність за забруднення та перероблення пластику на споживача, коли великі компанії створюють пакування, яке неможливо або ж економічно невигідно переробляти.

«Бізнеси мають вирішувати проблеми, які самі створюють, але й споживачам слід обирати більш відповідальних виробників та закликати їх до змін», — заявила голова ГО Zero Waste Society та організаторка акції Анастасія Мартиненко.

Волонтери вирішили створити бренд-аудит, де підраховують та документують бренди пластикових відходів, знайдених у всьому світі.

В Україні цю акцію координували ГО Zero Waste Society та Zero Waste Alliance Ukraine. 

І за результатами українського дослідження, найбільшими засмічувачами цього року стали:

Coca-Cola (бренди Coca-Cola, Fanta, Sprite, Fuze Tea);

Roshen (пакування від солодощів);

PepsiCo (Pepsi, Lipton, Sandora, Lays);

Carlsberg («Львівське», «Квас Тарас», Somersby);

АТБ («Своя лінія», «Розумний вибір»);

IDS Borjomi Group («Моршинська», «Миргородська», Borjomi);

Nestle («Торчин», «Артек», «Мівіна»);

Phillip Morris (Parliament, Marlboro, L&M);

Оболонь («Оболонь», «Живчик», «Жигулівське»);

Молочний Альянс («Яготинське», «Добриня»).

Активісти звертаються до зазначених компаній та вимагають розкрити, скільки одноразового пластику вони використовують, встановити цілі щодо зменшення його використання та змінити свої системи пакування продуктів.

Такі аудити на Буковині проводили лише в Сторожинецькій ОТГ, а загалом їх провели ще в 13 містах України: у Києві, Харкові, Львові, Маріуполі, Херсоні, Запоріжжі, Луцьку, Боярці, Нікополі, Марганці, Покровську (Донецька область) та в Київській області у с. Великій Снітинці і в с. Хотові.

Волонтери зібрали та проаналізували 6493 одиниці відходів від 1013 брендів. А близько 20% із них віддали на переробку.

Коментарі