Новини

Відтепер водіїв з іноземними номерами в Україні зможуть штрафувати

Не в усіх країнах Європи й Азії діє система, що дозволяє залучати до відповідальности водіїв, які приїжджають у країну на авто з іноземною реєстрацією.

Фото @samuelfoster_co_uk

З 19 листопада іноземні громадяни, що перетнули кордон України на своїх автівках, і громадяни України, що їздять на машинах із номерами іноземної реєстрації, нестимуть відповідальність за перевищення швидкости та порушення інших правил дорожнього руху. 

Про це повідомляє пресслужба уряду.

 «Цей проєкт реалізований разом із Держприкордонслужбою. Прикордонник при в’їзді авто на номерах іноземної реєстрації вносить у базу даних номер машини, ПІБ і паспортні дані того, хто був за кермом. Далі, якщо водій на цій машині перевищить швидкість, то система автоматично знаходить дані порушника, взявши їх із бази даних ДПСУ. Тепер щодо цих громадян поліція виносить постанови про порушення правил дорожнього руху, які відправлять прикордонникам. Ті своєю чергою при виїзді з України автівки іноземної реєстрації фіксують факт порушень ПДР за час перебування в Україні та інформують про це водія, пропонуючи йому заплатити штраф. Якщо водій-іноземець відмовляється, то йому буде заборонений в’їзд в Україну», — заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, якщо власник авто на іноземних номерах — громадянин України — відмовиться платити штраф, то документи направлять за загальною процедурою в Державну виконавчу службу для стягнення через арешт майна або банківських рахунків.

Заступник міністра також додав, що далеко не в усіх країнах Європи й Азії діє система, що дозволяє залучати до відповідальности водіїв, які приїжджають у країну на авто з іноземною реєстрацією. Однак в Україні це зробити вдалося.

 

Коментарі