Новини

Померла українська меценатка Анна Кисіль

Жінка часто жертвувала кошти на розвиток української культури та освіти в Україні і діаспорі.

17 листопада померла громадська діячка української діаспори в Канаді, підприємниця та меценатка Анна Кисіль.

Про це повідомляє фейсбук-спільнота Diaspora.ua.

Анна Кисіль була головою Світової федерації українських жіночих організацій та віцепрезиденткою Світового конгресу українців.

Значну частину свого життя жінка провела в Україні. Народилася в місті Яремчому, що в Івано-Франківській області, навчалася у Львівському будівельному технікумі і Львівському політехнічному інституті, де отримала спеціальність інженерки-викладачки будівельних дисциплін.

З 1990 року Анна Кисіль жила та працювала у Канаді, де їй вдалося розбудувати успішний бізнес – Мeest Corporation Inc. (доставка приватних та комерційних вантажів в Україну та інші країни), виробництво «Росан-Пак» (Україна), компанію Мeest Media, а також відомий у Торонто ресторан «Золотий лев» та банкетний зал «Княжий двір», де відбувається чимало заходів української громади.

«Пані Анна завжди щедро жертвувала кошти на розвиток української культури та освіти в Україні і діаспорі, зокрема фінансово підтримувала діяльність дитячих центрів в Україні, бібліотек, видавництв», – мовиться в повідомленні.

У жовтні цьогоріч посол України в Канаді Андрій Шевченко вручив Анні нагороду Президента України — Хрест Івана Мазепи. Це відбулося на річних загальних зборах Світового конгресу українців.

 

Коментарі