Новини

В Україні сьогодні «день тиші»: які штрафи за порушення закону

Відповідно до статті 212-10 Кодексу України про адміністративні порушення, здійснення передвиборної агітації поза встановленими строками карається штрафом.

Сьогодні, 24 жовтня в Україні «день тиші» перед місцевими виборами, які відбудуться у неділю, 25 жовтня.

«У цей день законом забороняється будь-яка передвиборча агітація та проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів», – повідомляє пресслужба ГУНП у Чернівецькій області.

Відповідно до статті 212-10 Кодексу України про адміністративні порушення, здійснення передвиборної агітації поза встановленими строками карається штрафом на громадян від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

«День тиші» не поширюється на розповсюдження інформації щодо роз’яснення законодавчих норм, порядку голосування та запрошення, які надходять виборцям для участі у виборах.

Поліцейські цілодобово моніторять ситуацію щодо законного проведення виборчого процесу на території Буковини. Правоохоронці закликають громадян не порушувати закон та повідомляти про виявлені факти незаконної агітації на спецлінію лінію «102».

Коментарі