Новини

До кінця року Мінцифри запустить єМалятко онлайн по всій країні. Які послуги можна буде отримати

Замість візитів до 11 державних установ та збору 37 різних документів, батьки зможуть отримати на порталі Дія всі необхідні послуги для новонародженої дитини за 20 хвилин не виходячи з дому.

Комплексна послуга єМалятко буде доступною онлайн на порталі Дія по всій Україні вже до кінця 2020 року.

Про це в ефірі «Ранок з Україною» сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Замість візитів до 11 державних установ та збору 37 різних документів, батьки зможуть отримати на порталі Дія всі необхідні послуги для новонародженої дитини за 20 хвилин не виходячи з дому.

«Ми не відцифровуємо «совок». Здається, протягом 30 років держава робила все, щоб ускладнити життя людей. Наразі ми його спрощуємо. Ми докорінно змінюємо підхід до надання послуг. Цей процес називається реінжиніринг. Саме завдяки йому Мінцифри вдалося об’єднати у єМалятко 9 послуг та надавати їх онлайн за однією заявою», — каже Михайло Федоров.

Зараз послуга єМалятко доступна онлайн у 139 населених пунктах у 15 областях: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, а також у місті Київ.

Для того, щоб послуга єМалятко була доступною онлайн для всіх українців, Мінцифри працює над впровадженням електронного медичного висновку про народження в усіх пологових будинках.

Щоб скористатися комплексною послугою єМалятко онлайн, необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який також можна отримати віддалено, наприклад, у державному ПриватБанку. Уся інформація, якою володіє держава про громадянина, автоматично підтягнеться в електронному кабінеті громадянина. Користувачу потрібно просто дозаповнити вільні поля заяви. Зробити це може як мати дитини, так і батько.

Завдяки єМалятко на порталі Дія батьки можуть отримати до 9 державних сервісів. 2 з них є базовими — держреєстрація народження, за результатами якої видається свідоцтво про народження дитини, та визначення походження дитини. Ще 7 послуг залишаються опціональними: присвоєння податкового номера, внесення до Демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР), визначення належності дитини до громадянства України, реєстрація місця проживання, внесення відомостей до Реєстру пацієнтів, призначення допомоги при народженні та призначення допомоги на дитину з багатодітної сім’ї.

До кінця 2020 в онлайні також з’явиться послуга з оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.

 

Коментарі