Новини

«У мене інвалідність, але я хочу на вибори»: як перевірити інклюзивність вашої дільниці

На місцевих виборах цьогоріч дільниці повинні оснастити: безперешкодним входом, позначеним і доступним шляхом до приміщення, кабіною для людей із різними видами інвалідности та доступною інформацією про виборчий процес.

25 жовтня у Чернівецькій області, як і в решті регіонів України, проведуть чергові місцеві вибори. А громадська організація «Боротьба за права» створила серію інструкцій із доступних виборів для людей з інвалідністю.

Так, щоб проголосувати, інклюзивним громадянам потрібно перевірити, чи є вони у списку виборців і в яку дільницю зможуть піти. Зробити це можна на порталі «Державний реєстр виборців».

Якщо ви маєте позначку про постійну нездатність пересуватися самостійно, можна написати заяву до органу ведення реєстру виборців, передати її до виборчої дільниці за місцем реєстрації й у день виборів голосувати на виборчій дільниці. Однак це необхідно зробити до 20:00 останньої п’ятниці перед виборами.

На місцевих виборах цьогоріч дільниці повинні оснастити:

– безперешкодним входом;

– позначеним і доступним шляхом до приміщення та кабін, де здійснюють голосування;

– мінімум однією доступною кабіною, прилаштованою до потреб людей із різними видами інвалідности;

– інформацією про виборчий процес у доступному вигляді за місцем розташування, висотою, освітленням.

Аби перевірити доступність дільниці, можна:

1. Знайти свою дільницю за номером чи адресою місця проживання в розділі порталу ДВР «Виборчі округи та дільниці». Тут можна отримати інформацію про поверх розташування приміщення для голосування, наявність пандуса, відповідність будівлі нормам ДБН тощо.

2. Прийти до дільниці, аби наживо її побачити і переконатися, чи немає там архітектурних перешкод, які не складно усунути.

До дня виборів можна написати заяву до органів місцевого самоврядування та Уповноваженому ВРУ з прав людини з вимогою забезпечити доступність пункту вашого голосування. А в день виборів потрібно направити скаргу до територіальної виборчої комісії.

Якщо у вас порушення слуху/зору/опорно-рухового апарата, або інтелектуальне чи психосоціальне порушення, скористайтеся підказками, які організація «Боротьба за права» створила спільно з The Village. Зробити це можна тут.

 

Коментарі