Новини

Помер Олександр Пономарів — відомий український мовознавець, професор та автор сотень наукових праць

17 жовтня професору мало виповнитися 85 років.

Фото: zik.ua

Помер доктор філологічних наук та колишній професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександр Пономарів. Йому було 84 роки.

Про це повідомляє BBC News Україна. 

Згідно з повідомленням, останнім часом професор серйозно хворів — мав перелом хребця. 

Похорони професора відбудуться у суботу, 17 жовтня. Саме у цей день Пономаріву мало виповнитися 85 років. Про це написав народний депутат від «Європейської солідарності» та випускник факультету журналістики КНУ Микола Княжицький у  фейсбуку.

«Сьогодні на Покрови помер Олександр Данилович Пономарів, видатний мовознавець і викладач. Олександр Данилович викладав у мене українську мову. Вічная пам’ять і співчуття близьким. Ховатимуть Олександра Даниловича у суботу», – написав Княжицький.

Олександр Пономарів — автор більше 250 наукових, науково-популярних та науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови. Понад 40 років викладав у Київському національному університеті імені Шевченка. Він перекладав на українську із новогрецької мови та п’яти слов’янських мов. Був активним членом товариства української мови «Просвіта» та Правописної комісії. До речі, Пономарів регулярно писав блоги на BBC News Україна, пояснюючи правила слововживання української мови. 

Коментарі