Новини

Осачук закликав не влаштовувати масових акцій: у Чернівцях можуть відкорегувати обмеження “червоної” зони

Про ситуацію з COVID-19 та поділ на карантинні зони.

Голова Чернівецької обласної адміністрації Сергій Осачук

У суботу, 22 серпня, відбувся терміновий пресбрифінг голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. За його словами, розмова з журналістами мала пройти в неофіційному форматі, без категоричних заяв та цитування строгих, офіційних документів.

Очільник краю зазначив, що за минулу добу виявили 208 нових випадків COVID-19, так само, як і 20 серпня. Наразі медичну допомогу у лікарнях области отримують 500 пацієнтів із таким діагнозом. Є летальні випадки.

«Поділ на зони – це візуалізація небезпеки, яку ми не можемо осягнути іншими нашими чуттями. Світлофор коронавірусної небезпеки запрограмований на перемикання з червоного на жовтий та зелений. Червоний — найвищий рівень обережности, якого ми повинні дотримуватися. Ніхто не забороняє бізнес-процеси на території Чернівецької области. Це лише тимчасові обмеження, щоб унеможливити великі скупчення людей. Це (пандемія, – ред.) не забіг на коротку дистанцію, це – нова обставина, з якою ми будемо жити в найближчі пів року, а то й рік».

Голова ОДА сказав, що готовий звернутися до державної комісії ТЕБ та НС та уточнити, які заклади й установи можуть працювати навіть в умовах «червоної» зони. Він закликав підприємців не влаштовувати масових акцій, а натомість розробити аналітичний документ і спробувати спільно відредагувати ті обмеження, які зараз здаються зайвими або некоректними.

«Україна не є жандармською державою. У нас нема ані бажання, ані спроможности стежити за кожним громадянином, карати його. Це спроба достукатися до кожного, попросити бути на нашому боці. Тому не очікуйте, що репресивні, каральні заходи і штрафи можуть людину направити. Направити її може лише розуміння, що найцінніше, що ми маємо, – це наше життя», — додав Осачук.

Заступниця голови ОДА Наталія Гусак розповіла, що у чернівецьких закладах охорони здоров’я додатково розгортають 17 місць для хворих на Covid-19. Додатково планують відкрити шпитальну базу для лікування коронавірусної хвороби у Заставнівській центральній районній лікарні. Там з’являться додаткових 40 ліжок.

Таким чином, загальна кількість місць для лікування хворих на COVID-19 у Чернівецькій області зросте до 968. Наталія Гусак також зазначила, що 50% ліжок у відділеннях інтенсивної терапії вже зайняті.

Як повідомляла раніше «Шпальта», загальна кількість випадків захворювання на Буковині сягнула позначки у 8700. Також відомо, що Чернівці потрапили у «червону» зону, тож тут з 24 серпня вводять жорсткі карантинні обмеження.

 

 

Коментарі