Новини

З 1 вересня діти не з «червоної» зони навчатимуться за партами

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у відповідь на закиди з соцмереж та ЗМІ про те, що діти через відсутність стаціонарного навчання не зможуть соціалізуватися.

Фото moren hsu, unsplash.com

«Нормальний навчальний рік» в Україні буде 1 вересня. Про це повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Навчальний рік почнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік. Це важливо. Тому що люди переживають. Є маніпуляції, що всі будуть вчитися вдома і соціалізація дітей не відбудеться. Є багато прохань: пустіть хоч у перший клас, хоч на один день дітей, щоби діти побачили, що це таке. Ні. В нас навчальний рік починається 1 вересня. Ми вже провели всі необхідні заходи, наради. Ми запустили процеси в областях. Голови ОДА контролюють», — каже урядовець.

За його словами, у тих регіонах, що потраплять до «червоної» зони за поширенням COVID-19, «введуть такий же карантин, який вводять при інших епідеміях».

«Наприклад, коли епідемія грипу або якась інша інфекція, то закривають школи на тижні, діти вчаться вдома дистанційно, а потім знову йдуть у школу», – пояснює Шмигаль.

У МОЗ раніше наголошували: дистанційного навчання для всіх, як це було навесні, не буде, а «з вересня учні мають повернутися за парти». Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розробив рекомендації навчання для закладів освіти. Їх підтримали і в Міністерстві освіти і науки.

«В Україні фактично 1,2 мільйона студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах», — сказав прем’єр-міністр.

У МОЗ і МОН висловили впевненість у тому, що більшість дітей із вересня навчатимуться очно. Але в окремих регіонах можлива і дистанційна форма навчання.

З 1 серпня Україна ділиться на чотири зони, відповідно до ситуації з поширенням COVID-19 у регіонах: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». Не зможуть відвідувати заклади освіти, згідно з постановою Кабінету міністрів, лише діти, які перебуватимуть у «червоній» зоні.

Коментарі