Новини

Іноземців не пускатимуть в Україну без страховки на лікування COVID-19

Мандрівники можуть не проходити обсервацію у разі отримання негативного результату ПЛР-тесту.

Державна прикордонна служба України роз’яснила вимоги щодо встановлення карантинних правил на період з 1 по 31 серпня. Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби України.

Так, упродовж цього періоду прикордонники відмовлятимуть у пропуску в Україну іноземцям та особам без громадянства за відсутности у них поліса, що покриває витрати на лікування COVID-19. Однак ця вимога не стосується окремих категорій іноземців, визначених постановою.

Відповідно до рішення уряду, обов’язковій самоізоляції підлягатимуть особи, які прибувають в Україну або є громадянами держав із значним поширенням коронавірусу. Винятком є окремі категорії громадян.

«Такі подорожуючі зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток «Дій вдома», а у разі неможливости його застосування – вибути на обсервацію», — пояснили у ДПСУ.

Самоізоляція чи обсервація людини, що прибула в Україну, може також бути припинена у разі отримання негативного результату ПЛР-тесту. Його мають зробити після перетину державного кордону або не пізніше, ніж за 48 годин до в’їзду в Україну.

Встановлення та активація мобільного додатку «Дій вдома» є обов’язковим для всіх, хто прибув в Україну.

Під час карантину та до моменту внесення Кабміном окремих змін чи рішень особи, які виїжджають з тимчасово окупованих територій України, можуть не проходити самоізоляцію і їм не потрібно встановлювати застосунок «Дій вдома».

У відомстві також звернули увагу, що, за рішенням командувача ООС, встановили додаткові обмеження щодо порядку пропуску осіб через лінію розмежування. Зокрема громадян України (крім тих, хто прибуває для участи в ЗНО), які приїжджають із тимчасово окупованої території, будуть пропускати лише за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома» або обсервації.

 

Коментарі