Новини

Австрія скасувала заборону на польоти до України

Відновлення пасажирського авіасполучення не означає, що українці з серпня зможуть в’їжджати до Австрії по безвізу.

Фото CHROMORANGE

Влада Австрії скасувала заборону на регулярне пасажирське авіасполучення з Україною та низкою інших країн, що діяла до 31 липня. Про це повідомляє Укрінформ.

Зміни, які внесли в середині липня до відповідної постанови австрійського МОЗ передбачали заборону на приземлення літаків із 18 країн і регіонів з високим ризиком поширення пандемії, серед яких була вказана й Україна. Постанова діяла до 31 липня, але її дію не продовжили.

Однак, відновлення пасажирського авіасполучення з Україною не означає, що українці з серпня зможуть в’їжджати в Австрію за безвізом – власники біометричних паспортів і надалі не матимуть права на в’їзд до країни та інших держав ЄС через пандемію COVID-19.

В Австрії з 27 липня почали діяти оновлені правила в’їзду до країни, що передбачають, зокрема, визначення країн з «червоної зони» і надання негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус. Водночас уряд Австрії відніс до «червоної зони» з високим ризиком поширення коронавірусу 32 країни. Україна є теж серед них.

Австрійці, громадяни ЄС, ЄЕП та Швейцарії, а також ті, хто має постійне місце проживання або дозвіл на проживання/перебування в Австрії, при в’їзді до Республіки Австрія з вищеназваних країн потрібно надати ПЛР-тест на коронавірус, який має бути зроблений не раніше трьох днів до приїзду. Якщо тесту немає, особу будуть направляти під десятиденний домашній карантин, вийти з якого достроково можна після проходження ПЛР-тесту вже в Австрії протягом 48 годин. Відмова від тесту в Австрії, загрожує штрафом до 1450 євро.

В’їзд до Австрії «громадян третіх країн» (громадян, які не мають право вільного пересування в ЄС, ЄЕП та Швейцарії, а сюди належать і громадяни України) в цілому заборонений. Виняток лише для громадян, які в’їжджають із країни Шенгенського простору і в останні два тижні не перебували в країні з «червоної зони» (в т.ч. в Україні). Вони повинні повинні надати ПЛР-тест на коронавірус і пройти обов’язковий 10-денний карантин, уникнути якого не допоможе навіть негативний результат ПЛР-тесту, зроблений вже в Австрії.

Є винятки для громадян третіх країн, зокрема щодо доглядачів, сезонних працівників, дипломатів і членів їх сімей та у випадках виняткових сімейних справ. Вони можуть достроково припинити 10-денний домашній карантин після проведення ПЛР-тесту після прибуття до Австрії.

Раніше ми писали про те, що Австрія обмежує в’їзд українцям: хто та як може туди потрапити.

 

Коментарі