Новини

Австрія обмежує в’їзд українцям: хто та як може туди потрапити

Країна внесла Україну до «червоного списку» держав, де ситуація досі нестабільна або де висока кількість хворих на ковід.

Фото CHROMORANGE

Австрія з півночі понеділка, 27 липня, обмежує в’їзд громадянам 32 країн або районів із високим ризиком зараження коронавірусом. Про це повідомляє видання OE24.

Для громадян третіх країн, які не є вихідцями з ЄС, ЄЕЗ або Швейцарії, зокрема українці, застосовують заборону на в’їзд. Але якщо жителі цих країн прибули із Шенгенської зони, вони мають надати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до в’їзду.

Після в’їзду в країну ці люди також повинні пройти 10-денний карантин. Для цього необхідно надати підтвердження розміщення, а витрати вони повинні нести самостійно.

У «червоному списку» Австрійського уряду вже є: Албанія, Бангладеш, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Болгарія, Єгипет, Індія, Індонезія, Іран, Косово, Мексика, Молдова, Нігерія, Пакистан, Перу, Португалія, Румунія, Росія, Північна Македонія, Сенегал, Сербія, США, Туреччина, Україна, Філіппіни, китайська провінція Хубей, Чилі, Чорногорія, Швеція, Еквадор, ПАР.

Винятки з заборони на в’їзд для громадян третіх країн поширюються на медиків, сезонних працівників або дипломатів. Але якщо вони приїжджають не з безпечних країн, то все одно повинні здати ПЛР-тест.

Австрійці, громадяни ЄС і ЄЕЗ, а також громадяни Швейцарії, які прибувають із зони ризику, в якій відсутня стабільна ситуація з Covid-19, повинні мати медичне свідоцтво (негативний тест ПЛР) або провести тест ПЛР упродовж 48 годин після в’їзду.

Коментарі