Новини

Угорщина посилила обмеження на кордонах: Україна потрапила в «червоний список»

Громадянам України, яка потрапила до «червоного списку», у в’їзді до Угорщини буде відмовлено.

Photo by Xandro Vandewalle

Угорщина сьогодні оголосила про запровадження з середи, 15 липня, нових обмежень на своїх кордонах, що викликані спалахами коронавірусу в декількох країнах.

Як заявив керівник Адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуляш, метою обмежень є недопущення носіїв вірусу в країну, повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з новими правилами, на кордонах будуть перевіряти стан здоров’я громадян Угорщини, які повертаються з країн, внесених до «жовтого» і «червонного» списку (де зберігається високий рівень захворюваности на COVID-19). І навіть якщо вони не є інфікованими, їм доведеться відбути 14 днів у карантині. Самоізоляції можна уникнути, якщо громадянин може пред’явити два негативні тести на коронавірус, зроблені в останні п’ять днів. Такі правила стосуються й іноземців, які прибувають до Угорщини з країн «жовтого списку». Громадянам країн, внесених до «червоного списку», в’їзд до Угорщини буде заборонений. Це стосується й українців, адже Україну, а також Албанію, Чорногорію та деякі інші країни угорська влада внесла саме до «червоного списку».

До «жовтого списку» належать, серед інших країн, Сербія, Португалія, Румунія, Швеція та Великобританія. А от Хорватія, яка є популярним серед угорців туристичним напрямком, перебуває в «зеленому списку». Від обмежень звільнено транзитних мандрівників, працівників транспортної галузі та ділових людей, які їдуть у відрядження, хоча їхній стан здоров’я також будуть перевіряти. Як зазначається, в травні Угорщина скасувала більшість карантинних обмежень та відкрила кордони з державами ЄС. Станом на 12 липня в країні зафіксовано 4234 випадки COVID-19, від хвороби померли 595 осіб. Як повідомляв УНІАН, Рада Європейського Союзу офіційно погодила відкриття зовнішніх кордонів з 1 липня для 19 країн, але Україна не входить у цей перелік.

 

Коментарі