Новини

Стрічка «Ціна правди» про Голодомор в Україні ввійшла до переліку кращих фільмів року

Серед 30 інших стрічок кращими кінокартинами року також визнали південнокорейську стрічку «Паразити» та драму Сема Мендеса «1917».

Кадр із фільму “Ціна правди”

Британське видання The Guardian додало стрічку «Ціна правди» (Mr Jones) польської режисерки Аґнєшки Голланд про Голодомор в Україні до списку кращих фільмів року.

Про це повідомляють на сайті газети.

«В Аґнєшки Голланд є реальна історія, яку вона розповідає — історія, про яку мало говорять, – і один переконливий і приємний персонаж, який її розповідає. Це сильний фільм», — зазначають у The Guardian.

У фільмі «Ціна правди» йдеться про британського журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу та на власні очі побачив злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Фільм створили за участю України, Польщі та Великої Британії.

У листопаді 2019 року Президент України Володимир Зеленський відзначив орденом княгині Ольги III ступеня режисера фільму «Ціна правди» Аґнєшку Голланд «за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу» — Голодомору 1932-1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор.

Загалом у списку кращих стрічок, за версією видання, 30 фільмів. Серед них — південнокорейська картина «Паразити» та драма британського режисера Сема Мендеса «1917».

Коментарі