Новини

В Україні незаконних рубок дерев поменшало на 34%

Зараз готують законопроєкт, який запровадить відповідальність за купівлю «дерева без бирки» та сертифікацію виробів з української деревини.

У першому кварталі 2020 року незаконно зрубали на 34% менше дерев, аніж за перший квартал 2019-го.

Про це повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заболоцький.

Він також сказав, що інформацію про те, що обсяги незаконних рубок зросли, не є правдивою:

«Зараз у соцмережах та на сумнівних сайтах активно поширюють фейкові публікації про нібито збільшення незаконних рубок в Україні. Почали знову розганяти дані дворічної давності сумнозвісного звіту британської громадської організації Earthsight або поширюють фото рубок чи відео, де деревина їде через кордон вантажними авто в інших країнах. Ця інформація не відповідає тому стану справ, який є в галузі. Тому хочу прозвітувати, що за І квартал 2020 року обсяги незаконних рубок зменшилися на 34%», — написав Заболоцький.

У Держлісагентстві кажуть, що зменшення обсягів незаконних рубок лісу відбулося завдяки співпраці Держекоінспекції, Держлісагентства та Міністерства внутрішніх справ, реалізації необробленої деревини лише через електронні аукціони та підключення більшости лісгоспів та заповідників до електронної системи обігу деревини.

«Переконаний, коли не буде попиту на незаконну деревину, тоді відпаде питання незаконних рубок. Зараз готується законопроєкт, який зокрема запровадить відповідальність за купівлю «дерева без бирки» та сертифікацію виробів з української деревини», — додав голова агенства.

Коментарі