Новини

МОЗ і надалі використовуватиме вітчизняні ПЛР-тести, а кількість щоденно протестованих українців збільшать до 8-10 тисяч

МОЗ уже закупило 4,5 тисячі українських ПЛР-систем, які можуть проводити близько 450 тисяч тест систем.

Фото National Cancer Institute, unsplash.com

В Україні щоденно проводитимуть 8-10 тисяч ПЛР-тестувань на коронавірус. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, зараз в Україні проводять 5-6 тисяч ПЛР-тестів щодня.

«Ми плануємо збільшувати ПЛР-тестування, щоб мати реальну картину. Що більше ми тестуємо, то краще можемо контролювати ситуацію», — розповів Степанов.

Нагадаємо, 24 березня в Україні запустили виробництво перших вітчизняних ПЛР-тестів на коронавірус.

МОЗ уже закупило 4,5 тисячі українських ПЛР-систем, які можуть проводити близько 450 тисяч тест-систем.

За словами міністра, міністерство й надалі буде закуповувати ПЛР-системи українського виробницва, оскільки ті пройшли експертизи та відповідають світовим стандартам.

Раніше в ОДА повідомляли, що на Буковині на коронавірус протестували найбільше людей в Україні. Кількість проведених тестів в області майже у чотири рази перевищує кількість в інших регіонах.

Перші спроби створення вітчизняних тестів українські науковці зробили ще у лютому, ці системи пройшли всі необхідні випробування, передбачені у подібних випадках. Однак попри те, що вони у декілька разів дешевші за німецькі, ними тоді ніхто не зацікавився.

Коментарі