Новини

У «Видавництві 21» вийшов переклад книги про чернівецьких євреїв

Історія чернівецьких євреїв, яку розповіли в Тель-Авіві.

У чернівецькому «Видавництві 21» вийшла книга професора доктора Германа Штернберґа «Історія чернівецьких євреїв». Це перший переклад українською, над яким працював Марко Кулик.

Виданню книги посприяла Чернівецька міська рада в рамках програми підтримки книговидання імені бургомістра Антона Кохановського та за сприяння Bukowina-Institut при університеті м. Ауґсбурґа, що в Німеччині.

«Історія чернівецьких євреїв» вперше побачила світ 1962 року у Тель-Авіві. Книга доповнена фотоматеріалами, покажчиком згаданих на її сторінках вулиць із дослівним перекладом їхніх назв та сучасними відповідниками, а також словником виразів, що походять із гебрейської та їдишу. Книга пропонує читачеві поглянути на Чернівці від першої документальної згадки до початку Другої світової війни крізь призму єврейського світогляду. Автор розкриває культурне, політичне, релігійне, громадське та побутове життя чернівецьких євреїв на фоні визначних історичних подій, знайомить читача з єврейськими громадськими діячами, котрі безпосередньо вплинули на формування сучасного європейського міста, яке вважали своєю домівкою», – написав у передмові до своєї праці Герман Штернберґ.

Переднє слово до українського видання «Чому ця книга?!» написав автор ідеї видання, координатор проєкту та голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук:

«Цей історичний нарис з історії євреїв у Чернівцях Герман Штернберґ написав 1962 року, після того як у Тель-Авіві за редакцією Гуґо Ґольда вийшов друком двотомник «Історія євреїв Буковини», який містив найрізноманітніші історичні розвідки, спогади та документи, що були подані до друку десятками буковинських євреїв. Очевидно, що невелика за обсягом книга Штернберґа була покликана не конкурувати із об’ємним двотомником, а стати більш доступною для широкого кола читачів».

Книга буде цікава історикам, культурологам, краєзнавцям, екскурсоводам, літераторам, журналістам та всім, хто небайдужий до історії і культури Чернівців.

Коментарі