Новини

Відзавтра українці зможуть їздити до Росії тільки за закордонними паспортами

Громадяни України, які раніше виїхали за кордон за внутрішніми паспортами чи свідоцтвами про народження (для дітей до 16 років), зможуть повернутися в Україну за цими документами.

Фото radiosvoboda.org

З 1 березня українці зможуть їздити до Росії тільки за закордонними паспортами. Про це повідомляють на офіційному сайті Державної прикордонної служби України. Відповідні зміни передбачає урядова постанова від 18 грудня 2019 року № 1056.

За повідомленням, громадяни України, які раніше виїхали за кордон за внутрішніми паспортами чи свідоцтвами про народження (для дітей до 16 років), зможуть повернутися за цими документами.

«Такі нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю. Вони дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів. Зменшиться ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливості встановити приналежність документа конкретній дитині», – йдеться у повідомленні.

Також у ДПСУ зазначають, що під час оформлення особи з внутрішнім паспортом інспектор-прикордонник витрачає значно більше часу, щоб внести у базу даних інформацію про особу (прізвище, ім’я, стать, дата народження, громадянство) та документ (номер, серія, тип). Під час оформлення особи із закордонним паспортом вся ця інформація автоматично зчитується.

Крім того, у внутрішніх паспортах, на відміну від закордонних, неможливо поставити відмітку про перетин державного кордону, що часто створює проблеми особам, яким потрібно підтвердити перебування за кордоном (наприклад, у відрядженні).

«Не варто розглядати це повідомлення як рекомендацію відвідати Російську Федерацію. Адже паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість без візи відвідати чимало країн. Та й часу на виготовлення закордонного паспорта, якщо ви його досі не отримували, залишилося не так багато», – зазначають у Держприкордонслужбі.

Коментарі