Новини

В Україні створять онлайн-анкету, за допомогою якої можна буде оцінювати якість харчування у школах

«Ця ініціатива вкрай необхідна, оскільки стосується дітей і збереження їхнього здоров’я».

Фото Andrea Ang, unsplash.com

Аби вирішити проблему з харчуванням у школах, перша леді Олена Зеленська ініціювала онлайн-анкетування для школярів та їхніх батьків, яке допоможе зрозуміти реальну ситуацію, а також рівень задоволення учнів і батьків шкільними обідами.

19 лютого про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«В Україні 15 103 школи, де навчається 4 млн 113 тисяч дітей, які п’ять днів на тиждень упродовж дев’яти місяців на рік обідають не вдома. Це означає, що 94,5% шкіл мають їдальні або буфети, щоб забезпечувати дітей гарячим харчуванням. Та ж сама статистика каже, що гарячі обіди в школі отримують 70% учнів, 50% із яких – безкоштовно. Але кількість — не завжди якість», — пише Милованов.

Міністр каже, що шкільне харчування проаналізували МОЗ, МОН та інші фахівці. Вони визначили проблемні критичні точки в ланцюжку поставок харчування та сформували вибірку закладів загальної середньої освіти з урахуванням міських та сільських шкіл.

«На жаль, у шкільному харчуванні є низка проблемних питань: переварена чи недоварена, а часом і холодна їжа, невеликий асортимент страв для вибору учнів, продаж шкідливих продуктів (чипси, сухарики чи газовані напої) у шкільних буфетах чи у кіосках поруч. Окремою проблематикою є високі ціни на харчування для дітей, випадки антисанітарії або ж взагалі відсутність їдалень у школах», — зазначає міністр.

Також Тимофій Милованов наголошує, що ця ініціатива вкрай необхідна, оскільки «стосується дітей і збереження їхнього здоров’я».

Коментарі