Новини

Квартет «La Viva» влаштував концерт камерної музики у чернівецькому поштамті

Також чернівчанам презентували нову поштову марку, яку створила чернівецька дизайнерка, та ввели її в обіг.

14 лютого у приміщенні Головпоштамту у Чернівцях відбувся концерт під назвою «Love Letters» чернівецького струнного квартету «La Viva». Подія пройшла у рамках фестивалю інструментальної та симфонічної музики InStrum Fest.

«Квартет існує п’ять років, виступаємо не так часто, інколи граємо просто неба на вулиці Кобилянської. На такому фестивалі наш гурт уперше. До цього ми щорічно грали на Дні вуличної музики. Також беремо участь у концертах. Проте маємо розуміти, що на них ми граємо не так довго за часом. По-перше, музичних фестивалів як таких у Чернівцях практично немає, тому почувши про цей, захотіли долучитися якомога швидше. Вся музика, яку ми виконували сьогодні, має відношення до кохання», — каже віолончеліст та художній керівник квартету «La Viva» Родіон Чупрунов.

Організатори фестивалю обрали приміщення Чернівецького головпоштамту для концерту не випадково. Торік будівля відзначила свій ювілей.

«Приміщення має цікаву 130-річну історію. Воно унікальне, адже це одна з небагатьох будівель у Чернівцях, яка досі виконує призначення, для якого була створена майже півтора століття тому — тут здійснюють поштові відправлення. Цю дату ми вирішили відзначити концертом. Для події обрали музику, яка розслабляє, тобто класичну, бо не хотіли завантажувати людей в обідню перерву», — зазначає організаторка InStrum Fest Тетяна Воронова.

Музиканти кажуть, що грати у Головпоштамті їм сподобалося, і переконують, що тут можна було би влаштувати ще не один концерт.

«На стінах пошти немає ніяких звукопоглинальних предметів (килимів, стендів), а тому тут збережена прекрасна акустика, яка прекрасно підходить для інструментальної музики. Тут легко можна зробити чудовий мініконцерт, квартирник, відкритий мікрофон чи ще щось у цьому дусі. Хоч я вже довго живу у Чернівцях, проте тут не був жодного разу. І я вражений», — переконує чернівчанин Родіон Чупрунов.

Крім музики, чернівчанам презентували нову поштову марку, оформлення якої розробила чернівецька дизайнерка Ольга Гладій. На марці зображений головний корпус ЧНУ та логотип фестивалю.

«Спочатку ми хотіли зробити акцію, коли чернівчани надсилали б листівки своїм рідним та друзям. Але майже в останній момент Ольга запропонувала створити дизайнерську марку. Ми вирішили, що це буде цікаво, адже цим покажемо й іншим організаторам, що ті можуть теж створити власну поштову марку. І це закарбує цей день в історії, хоча у майбутньому, сподіваюся, фестиваль тільки розширюватиметься», — каже Тетяна Воронова.

Instrum Fest триває у Чернівцях три дні. Детальніше ознайомитися з програмою можна за посиланням.

Фото Анастасії Бойчук

Коментарі