Новини

Зміни до Кодексу законів про працю набули чинності

Зміни мають зменшити економічно необґрунтовані штрафи та зупинити процес ліквідації малого та середнього бізнесу.

Фото Marten Bjork, unsplash.com

Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)» набув чинності.

Він був опублікований 1 лютого у газеті «Голос України», а згідно з законом, набуває чинності з наступного дня після опублікування.

Ухвалили закон ще 12 грудня 2019 року.

Зміни мають зменшити економічно необґрунтовані штрафи та зупинити процес ліквідації малого й середнього бізнесу в Україні через великі штрафні санкції.

Згідно з законом, якщо співробітник працює без трудового договору, якщо він оформлений на неповний робочий день, а працює повний, якщо зарплатня оплачується без сплати єдиного внеску на державне соціальне страхування та податків, тоді на роботодавця накладатимуть штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожнного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується тільки попередження.

Нагадаємо, мінімальна заробітна плата з першого січня 2020 року становить 4 723 гривні. Відповідно, зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю. Про це на своїй сторійнці у фейсбуку повідомляє Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Коментарі